A bronzmeccset a bajnoki döntő két legjobb vidéki együttese játszotta, miután a Diósgyőrt a Vasas, a Pécset a Csata állította meg a tegnapi elődöntőkben.

A mérkőzésre kilátogató szép számú közönség az első percekben azt konstatálhatta, hogy a csapatok felváltva szerezték a pontokat, és vezettek, majd Kiss A. állt a diósgyőri csapat élére. A DVTK centere lepattanózásban és a pontszerzésben is jeleskedett (15-12). Az ezt követő pécsi időkérés segített a vendég csapaton, de a negyed utolsó perceiben a miskolciak visszavették az előnyt (21-20).

A második negyed jól kezdődött a diósgyőri lányoknak, Nagy E. kosarával öt pontra nőtt a két együttes közötti differencia (27-22). A játékrész 5. percére Kababik tempójával már nyolc pontosra ugrott a diósgyőri előny (33-25). A vendégek játéka feljavult és a jó százalékban értékesített kinti dobásaiknak köszönhetően három pontra zárkóztak a félidőre (40-37).

A harmadik negyed Wentzel N. kosarával indul, amelyre Kiss A. egyből válaszolt. Mikor a PEAC-nak sikerült felzárkóznia, jött Halásztól egy sikeres tripla és dupla (51-45). A negyed végére a fekete mezes pécsi alakulat magára talált és Szűcs kosarával átvette a vezetést (56-58).

Az utolsó negyed első két kosarát a DVTK szerezte, de egyből jött rá válaszul három vendég találat (60-65). A végjátékban az időkérés sem segített a fáradó miskolci lányokon, a koncentráltabban játszó pécsi csapat részéről Radonjic és Vojinovic is megszórta magát ezzel beállítva a találkozó végeredményét (66-74).

Egy küzdelmes jó hangulatú parázs mérkőzésen a PEAC csapata szerezte meg a bronzérmet.

Lány Junior Bajnokság "A" Döntőjében, Bronzmérkőzés

DVTK Akadémia - PEAC-KA Pécs 66-74 (21-20,19- 17,16-21,10- 6)

Részletes statisztika

Magyar Gergely (DVTK Akadémia): - Az eredménytől függetlenül, nagyon büszke vagyok a lányokra, nagyon sokat változtak pozitív irányba az elmúlt szűk két évben, mind emberileg, mind játéktudásban és ez az ami a legfontosabb. Felküzdöttük magunkat az ország negyedik legjobb csapata címig, ez büszkeséggel kell, hogy eltöltsön minket. Köszönet mindenkinek, aki segítette a munkát.
Hartung Anita (PEAC-Kosárlabda Akadémia):- Rettentően örülünk, egy régi klasszikust idéznék: Boldogságom határtalan... Gratulálok a csapatom és a stáb minden egyes tagjának, ezt együtt sikerült elérni.