Összefoglaló 2023. december 2., szombat

Acélváros KK - DVTK 22-36 (13-20)

Az NB II. C csoport 10. fordulójában az Acélváros otthonába látogatott a listavezető DVTK. A piros-fehérek kiváló játékkal 7 góllal vezettek az első félidő végén, amit a másodikban megduplázva szerezték meg a két pontot és az idei tizedik győzelmet.

A keddi kupamérkőzést követően az Acélváros otthonába folytatta az idényt a DVTK a bajnokságban. A Bőcsi Sportcsarnokban a hazaiak a 12. percig tartották a lépést a Diósgyőrrel (8-9), azonban egy kiállítást követően Molnár Andrásék négy góllal is el tudtak lépni (8-12). A kialakult különbséget acélvárosi időkérés követte, azonban a hátralévő 14 percben csak ötször vették be a diósgyőri kaput, így 13-20-as magabiztos előnnyel fordult a listavezető.

A második félidő elején ugyan közelebb zárkózott az Acélváros (15-20), azonban a DVTK a 45. percre már tíz gólos előnyt épített ki (19-29). A hátralévő időben a hazaiak nem tudtak közeledni, míg a DVTK tovább növelte az előnyt, és végül 22-36 arányban megszerezte az újabb két pontot.

A találkozón Gulácsi Bálint 10 gólt lőtt, míg Gál András ötször, Czeglédy László és Kohlrusz Levente pedig négyszer-négyszer volt eredményes. A DVTK idei 10. sikerével tovább növelte előnyét a tabellán a vasárnap pályára lépő Salgótarján előtt.

Férfi kézilabda NB II. C csoport, 10. forduló

Bőcs, Bőcsi Sportcsarnok

Molnár András vezetőedző: Tettünk egy újabb lépést a céljaink felé ami mindentől fontosabb. Minden elismerésem az ellenfelünk felé! Szeretnék gratulálni mindkét csapatnak!

A piros-fehérek a menetrend szerint a következő, 11. fordulóban december 8-án a Szinvaparti KSE együttesét fogadják 19 órától a Generali Arénában.

2. Csépe Salgótarjáni SKCCSÉPE SALGÓTARJÁNI SKC 9 7 0 2 286 227 59 14
3. Váci FKAVÁCI FKA 9 6 1 2 267 246 21 13
4. Acélváros Kézilabda KlubACÉLVÁROS KÉZILABDA KLUB 10 5 1 4 296 284 12 11
5. Gödöllői Kézilabda ClubGÖDÖLLŐI KÉZILABDA CLUB 9 4 0 5 248 254 -6 8
6. Füzesabonyi Sport ClubFÜZESABONYI SPORT CLUB 9 3 0 6 240 265 -25 6
7. Veresegyház VSKVERESEGYHÁZ VSK 9 1 0 8 221 313 -92 2
8. Szinvaparti Közösségi és Sportegyesület MiskolcSZINVAPARTI KÖZÖSSÉGI ÉS SPORTEGYESÜLET MISKOLC 9 0 0 9 217 300 -83 0