Összefoglaló 1977. október 19., szerda

KEK: DVTK - Hajduk Split 2-1 (0-1)

Tatár György és Váradi Ottó góljának köszönhetően előnnyel várja a DVTK a visszavágót a Kupagyőztesek Európa Kupája második fordulójában.

Kupagyőztesek Európa Kupája, 2. forduló, 1. mérkőzés

Diósgyőri VTK Miskolc - Hajduk Split 2-1 (0-1)

Miskolc, DVTK Stadion, 13 000 néző. Vezette: Alojzy Jarguz (Lazowszky, Suchanek), mindhárom lengyel.
DVTK: Veréb György - Szántó Gábor, Salamon József, Kutasi László - Oláh Ferenc, Kerekes János, Tatár György, Váradi Ottó - Fekete László, Fükő Sándor, Magyar Balázs. Vezetőedző: Szabó Géza.
Hajduk Split: Ivan Katalinić - Zoran Vujović, Vedran Rožić, Luka Peruzović, Mario Boljat - Davor Čop,
Dražen Mužinić, Drago Rukljač, Ivica Šurjak - Slaviša Žungul, Zlatko Vujović. Vezetőedző: Vladimir Marković.

Csere: Kerekes János helyett Szalai István a 76. percben.
Sárga lap: Slaviša Žungul a 31., Zlatko Vujović a 35. percben.
Gólszerző: Dražen Mužinić (0-1) a 23., Tatár György (1-1) az 56. percben, Váradi Ottó (2-1) a 64. percben.

23. perc: A DVTK lendült volna támadásba, Szántó a félpálya környékén szerezte meg a labdát, könnyelmű átadását azonban Dražen Mužinić elcsípte. A középpályás nagy lendülettel megiramodott, a DVTK védői csak kísérték, de sem utolérni, sem közbeavatkozni nem tudtak, s a jugoszláv fiú a balösszekötő helyéről, ballal laposan, nagy erővel, 12 méterről a bal alsó sarokba lőtte a labdát, 0-1

56. perc: A Hajduk kapujától 20 méternyire pattogott a labda, Váradi fejjel a védőfal mögé továbbított, s a balösszekötő helyén kiugró Tatár György ballal, nagy erővel, laposan a kapu bal alsó sarkába bombázott, 1-1

A 64. percben Vujović buktatta a kitörni igyekvő Magyart a Hajduk kapujától 17 méterre, a balösszekötő helyén. A szabadrúgást Fükő Váradi Ottó elé gurította, akinek jobb belső csűddel elnyesett labdája a jugoszlávok sorfalának legszélső tagját is érintve vágódott a kapu bal sarkába, 2-1

Szabó Géza: - Nagyon jó örülni, hiszenaz előjelek nem a legkedvezőbbek voltak. Sérülések, vereségIsztambulban, gyenge játék abajnoki mérkőzéseken. Ezekután mégis sikerült olyan csapatot pályára küldeni, melynektagjai azt nyújtották, amit kértünk tőlük. Az természetes volt,hogy itthon támadni fogunk. Várnai besegített a középpályásoknak, így sikerült számbeli fölénybe kerülni. Olyan iramotdiktáltunk, amit a Besiktasnemtudott átvenni. Sőt, nem találta meg taktikánk ellenszerétsem. Az első gól után látszott,hogy feladják. Aztán felőrlődtek a nagy nyomás alatt. Lassító, halogató, védekező taktikájuk most kevésnek bizonyult.Nem számítottam ilyen gólkülönbségre, de helyzeteink alapján még többet is rúghattunkvolna