Mi történt ősszel?

A DVTK együttese a tavalyi ezüstérmét követően villámrajtot vett az NB II. C csoportjában és a magabiztos kezdeti győzelmeket követően a csoport nagy esélyesét, a Salgótarjánt is magabiztosan győzte le októberben 7 góllal. A piros-fehérek így 11 győzelemmel +112-es gólkülönbséggel hibátlan mérleggel vonultak a téli szünetre. A CSÉPE Salgótarjáni SKC jelentős NB I/B-s múltú együttes négy győzelemmel kezdte az idényt, amit követően vereséget szenvedett a DVTK otthonában, majd a jelenleg harmadik Váccal sem bírt. A sárga-kékek így négy pontos hátrányban és jelentősen rosszabb gól- és egymás elleni különbséggel várjak a tavaszi rajtot jelentő 12. fordulót.

Egymás elleni mérleg

A DVTK az októberi találkozón már a 14. percben négy góllal vezetett (8-4), amire még volt válasza a vendégeknek (9-8), azonban a félidőben újra visszaállt a különbség és 15-11-et mutatott az eredményjelző. A fordulást követően a már addig is parázs hangulatú találkozó még magasabb intenzitást hozott, ám a DVTK a fantasztikus szurkolótábora előtt tovább tudta növelni előnyét és végül jelentős, 28-21-es sikert aratott.

Várakozások

Molnár András, vezetőedző: A csoport rangdója következik. Az ellenfelünk mindent meg fog tenni, hogy legyőzzön minek hazai pályán, sőt a különbséget is igyekszik majd eltüntetni. Biztos vagyok benne, hogy kitalálnak új dolgokat, amivel megpróbálnak majd minket meglepni. Mi is készülünk a magunk fegyvereivel és arra, hogy ne érjen minket meglepetés. Kiélezett küzdelemre számíthatunk, de az a szándékunk, hogy nyerjünk Salgótarjánban, amire alkalmasnak tartom magunkat. Ha a védelmünk stabil lesz, ahogyan az eddigi rangadóinkon, akkor ez lehet a kulcs. A legjobb csapatoknak is kepések vagyunk sok gólt lőni, a nagy kérdés az lesz, hogy hány gólon tudjuk tartani az ellenfelünket. Emellett fizikálisan is szeretnénk meghatározó teljesítményt lerakni.

Apatóczky Máté, balszélső:A hangulat, mint mindig szuper az öltözőben. Nem nyomja rá a bélyegét egy ilyen csúcsrangadó sem a méltán híres jó légkörre. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy nem vesszük komolyan a mérkőzést. Minden találkozóra nagyon készülünk, köztük erre is, videóelemzéssel és további elemekkel. Minden tőlünk telhetőt meg fogunk tenni, hogy bebiztosítsuk a pozíciónkat, de abban is biztosak vagyunk, hogy a Salgótarján is azon leszi, hogy tudjon ránk zárkózni. Tipikus rangadóra készülünk, hazai pályán foggal körömmel fognak a győzelembe kapaszkodni hatalmas ellenállással, viszont ezt nekünk meg kell próbálni visszaverni.

Férfi kézilabda NB II. C csoport, 12. forduló

2024. február 17., szombat (Salgótarján, Városi Sportcsarnok)

7. Veresegyház VSKVERESEGYHÁZ VSK 11 1 0 10 269 367 -98 2
8. Szinvaparti Közösségi és Sportegyesület MiskolcSZINVAPARTI KÖZÖSSÉGI ÉS SPORTEGYESÜLET MISKOLC 11 1 0 10 261 365 -104 2